Rehabilitačné pomôcky:

Podporný pás počas gravidity je rehabilitačná pomôcka, ktorá môže eliminovať dopad  popôrodnej diastázy. Doporučuje sa pri viacpočetnej gravidite, pri veľkom plode, pri opakujúcich sa graviditách v krátkom čase, kedže  brušná stena sa nestihne dostatočne zregenerovať a teda nebola dostatočná rekonvalenscencia svalov brucha.

Postup k získaniu rehabilitačnej pomôcky :

Podporný pás Vám v plnej výške hradí poisťovňa, potrebný je výmenný lístok od Vášho gynekológa..

Na lístku má byť uvedený text : Prosím o individuálne vyhotovenie podporného pásu z dôvodu uvoľnenej brušnej steny a následného eliminovania popôrodnej diastázy. 

Pás je vhodné nosiť aj keď máte diagnostikovanú skoliozu.

Pás vždy musí doporučiť Váš gynekológ !!!

Potrebná je osobná návšteva priamo v Centre ortopedickej protetiky na Rastislavovej 77 v Košiciach, objednáva sa na stránke-vid kontakt: https://www.ortocentrum.sk/

Popôrodný pás po ukončení gravidity je rehabilitačná pomôcka, ktorá pomáha korigovať uvoľnenú brušnú stenu a tým aj popôrodnú diastázu.
Doporučuje sa po ukončení gravidity a kontrole šestonedelia, v prípade pôrodu sekciou po zhojení jazvy, po  viacpočetnej gravidite, pri veľkom plode, pri opakujúcich sa graviditách v krátkom čase, kedže  brušná stena sa nestihne dostatočne zregenerovať a teda nebola dostatočná rekonvalenscencia svalov brucha.

Postup k získaniu rehabilitačnej pomôcky : 

Rehabilitačnú pomôcku Vám hradí poisťovňa, potrebný je výmenný lístok od Vášho gynekológa, všeobecného lekára alebo chirurga s nasledujúcim textom:

Prosím o vyšetrenie a následné vyhotovenie individuálnej rehabilitačnej pomôcky z dôvodu diagnostikovania dg.diastasis recti abd.

Potrebná je osobná návšteva priamo v Centre ortopedickej protetiky na Rastislavovej 77 v Košiciach, objednáva sa na stránke-vid kontakt:
https://www.ortocentrum.sk/

Popôrodná DIASTÁZA

 

20 najčastejších otázok a odpovedí, moje vlastné praktické skúsenosti

- to všetko sa dozviete  v novom E-BOOKu o Popôrodnej diastáze

 


Čo by ste určite mali vedieť v období šestonedelia

Ste po pôrode a potrebujete pomoc?

Stiahnite si manuál, ktorý vám vysvetlí, čo môžete očakávať po pôrode. A čo robiť, ak sa veci nedejú tak, ako by sa mali.